Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Зміни у Порядку повідомної реєстрації колективних договорів

31 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №768 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 13 лютого 2013  №115», якою змінено процедуру повідомної реєстрації територіальних (галузевих) угод, договорів.

 

Особливості оновленого Порядку повідомної реєстрації територіальних (галузевих) угод, договорів

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник угоди, колективного договору (далі-договір), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін угод, договорів пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

1) оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

2) оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3) електронна (сканована) копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

2. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

З метою посилення інформування зацікавлених суб’єктів реєстуючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлює:

– реєстр угод, договорів, змін і доповнень до них;

– текст угод, договорів, змін і доповнень до них;

– рекомендації щодо приведення угоди, договору у відповідність з вимогами трудового законодавства (у разі необхідності);

– перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими (у разі подання такого переліку сторонами угоди).

Текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

4. Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди, договору до реєструючого органу.

5. Реєструючий орган письмово інформує про реєстраціюугоди, договору, змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

6. Реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди, договору, змін і доповнень до них і не повертає його сторонам.

7. Реєструючий орган зберігає поданий примірник документу до заміни новою угодою, договором.

Джерело: nvrda.com.ua