Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Житомирський «Струмочок» отримав найвищі нагороди на міжнародному фестивалі у Празі (ФОТО)

У червні – липні цього року старший склад Народного художнього колективу хорової студії «Струмочок» Центру творчості дітей і молоді міста Житомира (керівник – Олена Маліновська) взяв участь у Міжнародному хоровому конкурсі «Musika Orbis 2019» в місті Прага (Чехія). Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

В конкурсі взяли участь  хори з США, Канади, Словакії, Словенії, Чехії та України. Хористи із Житомира змагалися в двох номінаціях: «Духовна музика» і «Фольклор».  В обох заявлених номінаціях «Струмочок» виборов перемогу – І місце.

Компетентні члени журі, серед яких були відомі музиканти, хормейстера з різних країн світу, одноголосно визнали український хор «Струмочок» із Житомира, найкращим колективом конкурсу та вручили юним хористам Гран Прі.

Хоровий конкурс проходив в найкращих концертних залах  Праги: в Музеї музики, костелі св. Сімеона і Іуди, соборі св. Віти, костелі св. Мартіна в стіні.

Конкурс розпочався офіційним прийомом та екскурсією в Старій ратуші.

Також  хорам – учасникам конкурсу буда надана унікальна можливість виконати духовні твори зведеним хором в одному з найкращих соборів Європи – соборі святого Віта. Під час меси зведеним хором було виконано два твори, одним із яких диригувала керівник українського хору «Струмочок» – Олена Маліновська.

Музикантами і організаторами конкурсу була відзначена висока професійна майстерність, культура звука, цікавий репертуар та самобутність колективу із Житомира. Глядачів і членів журі особливо вразило поєднання хореографії та співу в фольклорних творах.

Неймовірні враження залишилися у дітей хору «Струмочок» від спілкування з хором хлопчиків з Лос-Анджелеса та дитячим хором з Канади «Калгарі». Наші діти спілкувалися з ними англійською мовою та навчали розмовляти їх українською.

«Участь «Струмочка» у Міжнародних конкурсах, які проходять у Європі, надає можливість дітям познайомитися з культурою інших країн та представити  свою культуру, презентувати свої творчі здобутки та надбання», – вважає керівник хорової студії «Струмочок» Олена Ващишина.

Джерело: zhitomir.today