Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Житомирські рятувальники та юнаки стали призерами Чемпіонату України з пожежно-прикладного спорту (ФОТО)

20 рятувальників та молодих людей, які ще тільки планують пов’язати своє життя з героїчною професією, змагалися у Чемпіонаті України з пожежно-прикладного спорту. Про це повідомляє управління ДСНС України у Житомирській області. 

1-5 липня 24 збірні команди вогнеборців та 16 команд юнаків із різних куточків нашої держави боролися за першість у Чемпіонаті України з пожежно-прикладного спорту у Харкові. 

Професійний спорт рятувальників дає їм можливість продемонструвати спритність, силу, згуртованість команди і особисту майстерність, необхідні у роботі в надзвичайних ситуаціях. 

«Дорослі спортсмени змагалися у наступних видах: підйом по штурмовій драбині у вікно четвертого поверху навчальної вежі, пожежна естафета 4 по 100 м, підйом по висувній драбині, стометрівка з перешкодами та бойове розгортання. 

Юнаки проходили випробування на рівні з дорослими, але за дещо спрощеною програмою – наприклад, відповідно до вікової категорії по «штурмовці» здіймалися у вікно 2-го або 3-го поверхів навчальної башти», – йдеться у повідомленні. 

Довгоочікуваною нагородою для області стало «золото» юного житомирянина Микити Охрімчука у подоланні 100-метрової смуги перешкод серед учасників молодшої групи.

Також в особистому заліку високий результат показав учасник старшої групи Юрій Мущинін, який на цьому ж етапі посів ІІІ місце. 

А в командному найвидовищному виді змагань – бойовому розгортанні – наші юнаки вибороли «срібло». Їм довелося прокласти магістральну рукавну лінію від пожежного автомобіля та струменем води якнайшвидше влучити в мішень. 

Загалом хлопці посіли на Чемпіонаті України третє загальнокомандне місце. За роки незалежності України це найбільше досягнення житомирських юних рятувальників у пожежно-прикладному спорті. 

Що стосується професійних вогнеборців, то збірна Житомирщини з результатом 27,63 секунди здобула ІІ місце у бойовому розгортанні та ІV – у пожежній естафеті. Також рятувальник Тарас Горбатюк виконав норматив «Майстер спорту України» в подоланні 100 метрової смуги з перешкодами. 

На Чемпіонаті України цього року змагалися і дівчата, які несуть службу в підрозділах ДСНС. За Житомирську область у складі збірної виступили житомирянка Ірина Коваль та бердичівлянка Юлія Олішевська, які показали високі результати. 

У підсумку боротьби в усіх видах Чемпіонату, колектив ДСНС Житомирської області здобув 7-е загальнокомандне місце. 

Готували до змагань спортсменів майстри спорту та чемпіони України Олександр Носко та Олександр Камінчук. 

Нагадаємо, що золото та бронзу вибороли двоє юнаків збірної регіону на ХХVІІ Чемпіонаті України з пожежно-прикладного спорту.

Джерело: zhitomir.today