Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Житомирщина 6 місяців поспіль – лідер децентралізації. МОНІТОРИНГ Мінрегіону

Упродовж кількох років Житомирська область залишається незмінним лідером у реформі децентралізації. І цьогоріч упродовж 6 місяців не змінює лідерської позиції.
 
За даними Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 10 липня Житомирщина посідає 1 місце у рейтингу областей щодо формування спроможних громад.
 
Так, упродовж січня-червня 2019 року Житомирська область продовжує займати перші місця за якісними та кількісними показниками.
 
У громадах області вже проживає 82,8% від усього населення Житомирщини – а це понад 1 млн жителів. Площа спроможних громад займає 67,7% від усієї території області.
 
В області немає жодного району, де б не було створено ОТГ. А 2 райони – Народицький та Коростишівський – повністю охоплені територією об’єднаних громад.
 
Загалом в області діють 55 об’єднаних громад, 2 з яких об’єднані із містами обласного значення – Житомир і Новоград-Волинський. Наразі в усіх районах області створені ОТГ. Ще 2 громади – Старосілецька та Романівська ОТГ – чекають на рішення ЦВК щодо призначення перших виборів.
 
У 2019 році Житомирська область отримала 686,8 млн грн на розвиток територій із коштів ДФРР, інфраструктурної субвенції та програми «Сільська медицина».
 
Нагадаємо, що упродовж 2017-2018 років Житомирщина також лідирувала у реформі децентралізації.
 

Джерело: oda.zt.gov.ua