Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Жителі Житомирщини можуть самостійно вирахувати ціну на тепло. ОНЛАЙН-КАЛЬКУЛЯТОР

Відтепер жителі Житомирщини зможуть самостійно вирахувати, скільки вони мають сплачувати за тепло та гарячу воду.
 
На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції України з’явився онлайн-калькулятор розрахунку «чесної платіжки».
 
Скориставшись ним, можна дізнатися, чи справедливою є вартість тепла та гарячої води у кожній з областей та скільки споживач послуг зекономить, оплачуючи вартість послуг за новими тарифами. Для проведення операції на онлайн-калькуляторі необхідно обрати послугу, щодо якої проводиться розрахунок, та ввести необхідні дані відповідно до обраної послуги.
 
Онлайн-калькулятор розробили у Міністерстві юстиції в рамках інформаційної кампанії «Я маю право на чесну платіжку».
 
Як діяти в разі отримання нечесної платіжки та як домогтися перерахунку вартості опалення – деталізував Міністр юстиції України Павло Петренко.
 

«Ми запустили калькулятор тарифів, тож тепер громадяни можуть самостійно розрахувати вартість економії. Він розміщується на сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції України. Також ми розробили алгоритм дій для споживачів житлово-комунальних послуг, які хочуть захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду», – зазначив Павло Петренко.

 
Він зауважив, що кожен охочий може перевірити на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послуги теплопостачання та постачання гарячої води, чи здійснено перерахунок тарифів відповідно до рішення Уряду.
 
Зокрема, якщо орган місцевого самоврядування не перерахував тарифи, потрібно звернутися на Урядову «гарячу лінію» або направити звернення на адресу Уряду, повідомивши про бездіяльність влади на місцях. Також потрібно звернутися безпосередньо до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду, після цього – до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення. Всі зразки документів для перерахунку ціни розміщено на сайті Мін’юсту.
 
Зразки документів щодо перерахунку ціни на опалення за посиланням:https://minjust.gov.ua/news/info/zrazki-dokumentiv-schodo-pererahunku-tsini-na-opalennya.
 
Довідково: Відповідно до постанови Уряду від 26 червня №560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалюваний період 2019/20 року. Гранична вартість тепла зафіксована на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника, або 35,21 грн за 1 м2 у разі відсутності лічильника. На гарячу воду по всій Україні встановлено граничний тариф для населення на рівні 83,66 грн за 1 м3 за наявності сушарок та підключення їх до систем постачання гарячої води, 75,74 грн за 1 м3 – у разі їх відсутності.

Джерело: oda.zt.gov.ua