Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

З липня ціна на тепло має бути не більше 1400 грн за гігакалорію – Володимир Гройсман у Житомирі

Жителі міст мають платити справедливу ціну за газ та тепло. Для цього Уряд прийняв рішення – з липня максимальна ціна за 1 гігакалорію має складати 1400 гривень.
 
На цьому акцентував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у програмі «Післямова» на телеканалі «СК1».
 

«Я розумію, що для людей платити такі ціни за тарифи дуже важко. Саме тому був розроблений новий механізм субсидій. Але коли ми бачимо, що в травні починає падати ціна на європейський газ, це означає що й в Україні вона має бути меншою. Тому була знижена ціна – Нафтогаз зменшив вартість у травні, червні і липні. І далі маніпулювати цим не буде», – зазначив Володимир Гройсман.

 
За його словами, після зниження ціни на газ з’явилось одне питання – ціни на газ впали, а на тепло та воду ні. В одному місті ціна за тепло становить 1300-1400 грн за гігакалорію, а в іншому – 2000 грн.
 

«І це велика несправедливість. Адже за аналізом ринку ціна має бути не більше 1400 гривень. Тому всі мають повернутися до цієї вартості. Уряд прийняв рішення і з липня ціна гігокалорії має бути не більше 1400 гривень. Тобто вже у цей опалювальний сезон у містах буде зниження тарифів десь на 10, а десь на 40 відсотків. І підприємствам потрібно займатися модернізацією, енергоефективними заходами. Децентралізацію ми почали саме для цього – бюджети міст зросли у 2-3-5 разів і у них є гроші робити ці речі», – наголосив Глава Уряду.

 
Нагадаємо, що в рамках робочої поїздки до Житомирської області Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом із т.в.о. голови ОДА Ярославом Лагутою оглянули реконструкцію масштабного дорожнього об’єкту – Північного обходу м. Житомира.

Джерело: oda.zt.gov.ua