Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Ярослав Лагута взяв участь в Урочистостях Матері Божої Святого Скапулярія у Бердичеві. ФОТО

Вже традиційно тисячі паломників з усієї України взяли участь у святковій літургії з нагоди Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія, що пройшли у Бердичеві сьогодні, 21 липня.
 
Долучився до літургії і т.в.о. голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута.
 
Урочистості Матері Божої Святого Скапулярія проходили цьогоріч під гаслом заходів «Богородице, українську сім’ю під Твій захист прийми!», що нагадує про продовження в Україні «Року святості подружжя та сім’ї».
 
Очолив літургію архієпископ Томмасо Капуто, під пастирською опікою якого знаходиться Санктуарій Матері Божої в Помпеї (Італія). Саме з цього Санктуарію прийшла «Помпейська дев’ятниця», яка приносить плід багатьох чудес благодаті Божої у відкриті до молитви людські серця. Разом з архієпископом літургію відправили єпископи України, Польщі та інших країн.
 
Участь в урочистостях взяли Надзвичайний і Поважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Маршалек Сейму Польщі Малгожата Гощевська, Генеральний Консул Генерального Консульства у Вінниці Дам’ян Цярціньскі, народний депутат Олександр Ревега, міський голова Васимь Мазур.
 
Представники духовенства, влади, віряни та паломники разом помолились за всіх жителів України, за кожну родину, особливо тих, які потерпають від війни, розлуки, важких матеріальних умов, а також молодь, дітей, літніх людей, самотніх, розгублених і стражденних.
 
Довідково: У Бердичівському Санктуарії з XVII століття зберігається віра у переможне заступництво Богородиці. Після відродження воєнних знищень, припинення дії комуністичного режиму, а особливо з 90-х років ХХ століття образ Матері Божої знову приваблює численних паломників.
 
Санктуарій Матері Божої Бердичівської за рішенням римсько-католицьких єпископів України 2011 року отримав назву Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію – Володарки України. Щороку численнішою стає громада паломників, які прагнуть молитися перед іконою Матері Божої Бердичівської.

Джерело: oda.zt.gov.ua