Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Власниця сонячної станції на Житомирщині переконана: це внесок в енергонезалежність України. ВІДЕО

Жителі області продовжують активно використовувати сонячну енергію задля власних потреб та паралельно продавати її державі за вигідним «зеленим тарифом».
 
Відтак за рахунок приватної сонячної станції, яких на Житомирщині вже встановили у 310 домогосподарствах, можна не лише економити на електроенергії, а й на опаленні будинку.
 
З такими намірами встановила сонячні панелі потужністю 10 КВт і пані Валентина із Черняхівського району, яка із березня отримує прибуток завдяки енергії сонця. Побачивши реально, як працює альтернативний вид енергії та на що її можна використати, вирішила збільшити потужність до 15 КВт.
 

«Коли в лютому цього року встановила сонячну станцію, то вже в березні переконалась, що не помилилась у своєму виборі. Адже перший прибуток за місяць «зеленим тарифом» склав близько 5,5 тис. грн і це ще не в літній період. Тобто окрім того, що ми не платимо за електроенергію, отримуємо «пасивний» заробіток за рахунок сонця. Тому вирішила відразу вкласти прибуток у таку корисну справу і добавила потужність станції – зараз маємо 15 КВт. Результат говорить сам за себе – вже у липні отримала близько 11,5 тис. грн чистого прибутку», – ділиться враженнями пані Валентина.
 
Власниця станції зізнається, що були деякі побоювання щодо того, як нараховуватиметься «зелений тариф» для наземних сонячних станцій, адже у неї саме така.
 
Проте після того, як Президент України Володимир Зеленський підписав закон, завдяки якому домогосподарство може розміщувати СЕСд до 30 кВт як на даху, так і на землі, пані Валентина впевнилась у правильності свого капіталовкладення. Тим більше, що сонячні панелі на повну потужність служитимуть мінімум 10 років, а станція зможе окупитись вже за 4-5 років.
 

«Зараз у нас фіксований тариф, який не залежить від курсу євро, і становить близько 5,5 грн за кВт/год. Таким рішенням Глави держави повністю задоволена, адже тепер не потрібно прив’язуватись до курсу євро, аби розрахувати дохід від станції. Окрім цього, вже у цей зимовий період планую використовувати сонячну енергетику для опалювання нашого будинку. А ще приємно усвідомлювати, що наша станція у смт Черняхів – є частинкою енергонезалежності України», – наголосила власниця станції.

 
Наразі пані Валентина очікує на компенсацію у 50 тис. грн з обласного бюджету за встановлення приватних сонячних електростанцій на Житомирщині.
 
Ця обласна програма успішно працює вже 3 рік поспіль і вже 134 жителі отримали понад 6 млн грн компенсації. Ще 112 заявок на відшкодування знаходиться на розгляді у департаменті регіонального розвитку ОДА.
 
Як встановити, отримати компенсацію з обласного бюджету та стати енергонезалежним – читайте ТУТ.
 
За довідками звертайтеся за телефонами: (0412) 47-46-44, 47-46-42.
 
Нагадаємо, що у 2019 році власники сонячних станцій отримали понад 2,7 млн грн компенсації з облбюджету.

Джерело: oda.zt.gov.ua