Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

“Вишивальні узори житомирського Полісся”: як пройшла презентація


ПОДІЇ

У середу, 26 червня, у будинку, де з’явилася на світ Леся Українка, відбулися урочистості з нагоди 170-річчя від дня народження її матері – письменниці, перекладача, етнографа, фольклориста, публіциста, громадської діячки, члена-кореспондента Всеукраїнської академії наук Олени Пчілки.

Кульмінацією масштабного заходу, підготованого працівниками музею, стала презентація альбому подружжя Марцинюків "Вишивальні узори житомирського Полісся". Хвилюючись, Микола Миколайович і Галина Дмитрівна особисто представили учасникам свята напрочуд гарне видання.

 

З роботами цих майстрів народної творчості у Новограді-Волинському давно знайомі. Стіни музею прикрашає одяг, вишитий їхніми руками. Є у нашому місті справжні поціновувачі вишиванок талановитого подружжя. Їх носить уся родина члена виконкому міськради, директора місцевого хлібозаводу Сергія Портянка. Як відомо, Олена Пчілка захоплювалася поліською вишивкою. Вона як ніхто відчувала магію символів і знаків, збережених в узорах, розуміла глибоке осмислення народом природи.

 

Символічно, що 170-річчя від дня народження Олени Пчілки на території музею зацвіла вибаглива південна юка. Два роки тому кущики вічнозеленої екзотичної рослини літературно-меморіальному музею подарували Віра та її донька Леся Карпенки з Фастова. Справжнім дивом природи могли помилуватися усі учасники свята.

Нагадаємо, 2019 рік у Новограді-Волинському розпорядженням міського голови оголошений роком Олени Пчілки.

 

Джерело: novograd.city