Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

VІІІ всеукраїнська науково-краєзнавча конференція у Бердичеві

«Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва» – тема всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції, що зібрала краєзнавців, науковців, істориків та вчителів 20 червня у музеї історії Бердичева. Присвятили цьогорічну конференцію 220-річчю від Дня народження відомого французького письменника Оноре де Бальзака та 160-річчю від Дня народження класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. За останні 20 років це 8-ма науково-краєзнавча конференція у Бердичеві, каже краєзнавець Павло Скавронський, два десятки літ тому, перша – була присвячена теж річниці, 200-літтю, від Дня народження Оноре де Бальзака.

Серед присутніх у залі, звісно, найбільше бердичівляни, проте учасники конференції є науковці, історики, письменники із Києва, Житомирщини, Полтави, Херсона, Вінниці. Приїхав на рідну Бердичівщину й голова Спілки письменників України Михайло Сидоржевський. До речі, письменник нині працює над книгою і готує її вихід про історію рідного села, Старого Солотвина. Кількома роками раніше вийшла книга Сидоржевського «Пам’ять нашого роду».

Привітала учасників науково-краєзнавчої конференції заступник міського голови Валентина Адаменко.

В рамках конференції голова Спілки краєзнавців вручив посвідчення новому члену Спілки; звання «Почесний краєзнавець» отримали доктори історичних наук, професори Володимир Студінський та Іван Ярмошика. У новому збірнику за авторства Івана Ярмошика стаття – про першовитоки історії Бердичева.

16-ть статей, що у збірнику – про життя і творчість Оноре де Бальзака.

Науково-краєзнавчий захід тривав не одну годину. Під час конференції, точніше до, після чи у перервах, була гарна нагода придбати чи побачити, окрім цікавих краєзнавчих книг, різноманітну сувенірну продукцію із постатями французького письменника Оноре де Бальзака та кохання його життя – Евеліни Ганської.

Джерело: www.trkvik.tv