Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Відтепер новоград-волинці не платитимуть нотаріальний збір на оформлення нерухомості

Нотаріальна контора в Новограді-Волинському

Новий указ глави української держави зніме необхідність платити нотаріусу 1% від вартості об’єкта при купівлі нерухомості.

Як стало відомо сайту Новограда-Волинського Президент України указом №418 від 20 червня 2019 року скасував 61 указ, підписаний попередниками в попередні роки. Документ набув чинності на наступний день 21 червня 2019 року. У число анульованих потрапив і президентський указ №762 від 1998 року, який зобов’язував кожного покупця нерухомості в Україні оплачувати нотаріусам не менше 1% вартості об’єкта при оформленні угоди купівлі-продажу. Гроші йшли на підтримку державних нотаріальних контор, до місцевих бюджетів і Пенсійного фонду.

Робота нотаріусів регламентується Порядком, який затвердили в Мін’юсті в 2012 році. У документі сказано, що розмір оплати послуг нотаріуса при оформленні угоди купівлі нерухомості не може бути менше ставки державного мита – тобто, 1%. Це означає, що офіційні документи, один з яких відміняє нотаріальний збір, а інший встановлює, ще належить привести у відповідність.

Джерело: www.04141.com.ua