Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Від 2 до 200 тисяч гривень – таку компенсацію можуть отримати фермери та кооперативи з облбюджету

На Житомирщині продовжує діяти програма, за якою підтримку отримують фермери, аграрії, кооперативи та домогосподарства. Залежно від напрямку жителям відшкодовують від 2 до 200 тисяч гривень з обласного бюджету.
 
В.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Віктор Градівський закликає жителів Житомирщини активніше подавати заявки, адже це реальна підтримка обласного бюджету.
 

«Цьогоріч на реалізацію Програми розвитку агропромислового комплексу в обласному бюджеті передбачили 10 млн 150 тис. грн, що розподілені за різними напрямками. Найчастіше жителі Житомирщини подають документи для того, аби отримати до 7 тисяч грн компенсації за закуплений доїльний апарат. З початку року ми вже відшкодували понад 2,8 млн грн для 301 домогосподарства. І маємо ще 26 таких заявок на розгляді. По інших напрямках маємо наразі мінімальну кількість заявок, тому запрошую фермерів, кооперативи та фермерські господарства активніше долучатись до програми. Адже кожен може отримати від 2 до 200 тисяч гривень відшкодування за ведення господарської діяльності», – зазначив Віктор Градівський.

 
Отже, ОДА продовжує приймати заявки та документи за такими напрямками:
 
Відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння домогосподарствам – найпопулярніший напрям програми, на який передбачили 3 млн грн.
 
Цього року вже 301 домогосподарство, яке утримує 3 і більше корів, отримали 2,8 млн грн відшкодування з обласного бюджету за придбання доїльних апаратів. А з початку дії напряму підтримку отримали 1054 господарів.
 
Крім того, що доїльний апарат значно пришвидшує та полегшує процес доїння, жителям області перераховують до 7 тис. грн компенсації за його придбання.
 
Спеціальна бюджетна дотація с/г підприємствам за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності – 1 млн грн.
 
Така дотація у розмірі 2 тис. грн за кожну прирощену корову власного відтворення надається підприємствам, які на 1 січня цього року утримували:
 
сільськогосподарські підприємства – не менше, як 30 корів;
 
фермерські господарства – не менше, як 10 корів.
 
Розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) – 1 млн грн. На придбання обладнання та техніки кооператив може отримати до 90% вартості оснащення без урахування ПДВ, але максимум – 200 тисяч гривень. Фінансова підтримка з обласного бюджету надається СОК молочарського, м’ясного, плодово-ягідного та плодово-овочевого напрямів діяльності.
 
Один із перших СОК – молочний кооператив «Краплинка» у Любарському районі, який завдяки обласній підтримці отримав 200 тис. грн на обладнання.
 
Розвиток фермерських господарств (ФГ) – 400 тис. грн. За придбання причіпної та навісної с/г техніки і обладнання агровиробництва ФГ можуть отримати до 100 тис. грн компенсації з обласного бюджету.
 
Так, фермерське господарство «Відродження», що у Житомирському районі, працює всього лиш 2 роки і першу підтримку отримало саме із обласного бюджету – понад 50 тис. гри відшкодування за придбання техніки вітчизняного виробництва.
 
Виплата часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів домогосподарствам – 100 тис. грн. До 10 тис. грн за одну голову можуть отримати господарства за закуплені племінні телиці, нетелі, корови молочного та м’ясо-молочного напрямів продуктивності, які придбані у племінних заводів, племінних репродукторів на території області і за її межами.
 
Сертифікація виробництва органічної продукції – 100 тис. грн.
 
Компенсацію можуть отримати с/г підприємства:
 
до 50 тис. грн за проведення та підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини);
 
до 400 грн за 1 га компенсації за придбаний насіннєвий матеріал.
 
Із повним переліком документів, які потрібно подати на кожен напрямок програми, читайте ТУТ.
 
Документи до обласних комісій приймаються за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації каб. 212. Телефон для довідок: (0412) 47-46-28.
 
Крім цього, фінансову підтримку можуть отримати селяни й кооперативи із держбюджету.

Джерело: oda.zt.gov.ua