Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

У Житомирі, в «Жовтні» відкрили виставку Божени Чагарової

Божені Чагаровій 35. У неї сьогодні важливий день — вихід до людей із своєю творчістю, вихід вперше за 10 років. У приміщенні кінотеатру Жовтень» представлено дві її колекції вишитих картин.
Ще з шкільних років Божена творить вишиті картини. Стиль, за визначенням мистецтвознавців, — перетин арт-терапії та соціальної критики. Саме така терапія відкрила талант у тоді ще одинадцятикласниці Божени, коли вона лікувалась у обласній психіатричній лікарні, адже має діагноз «параноїдальна шизофренія».
Прийшли Божену підтримати і лікарі з психіатричної лікарні.
Важливість виставки саме у Житомирі, пов’язана з батьківщиною мисткині — це село Вчорайше, Ружинського району, де вона й досі диве з батьками. Ця виставка вже друга, вперше її роботи представляли рік тому у галереї Павла Гудімова. Мистецтвознавець розповідає: побачивши твори Божени Чагарової — захопився. Каже: виставковий проект показує, які психічний розлад стає медіатором творчого життя окремої мисткині. Божена мріє відвідати картинну галерею.
На відкриття виставки прийшли кілька десятків людей, деякі з них — брали автографи.

Джерело: sk1.tv