Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

У Житомирі презентували мистецький проект для незрячих людей «Бачити серцем» (ФОТО)

Сьогодні, 1 серпня, у Житомирі презентували проект «Бачити серцем». Цей проєкт включає різні мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору та об’єднає кілька міст. Побачити серцем картини житомирського художника Юрія Камишного можна буде не лише у Житомирі, а й у Полтаві, Хмельницькому та Луцьку. Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

Презентувала проект голова ГО «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» Валентина Позняк. За її словами, в рамках проекту у серпні будуть проведені тренінги з аудіодискрипції для представників закладів культури. Незрячі спікери, спеціалісти по роботі з людьми з інвалідністю по зору поділяться досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій перформансів.

«Житомир побачить виставку картин Юрія Камишного з представленням через пісні та вірші у жовтні до Міжнародного дня білої тростини. З 8 серпня презентуватимуть таким чином картини для незрячих у Полтаві, далі Хмельницький та Луцьк. На «Бачити серцем» запрошуємо і зрячих, і незрячих людей. Родзинкою кожного заходу буде одне полотно, закрите тканиною. Наприкінці кожен матиме змогу розказати, що він бачить на цій картині, а потім порівняти думки та відчуття людей з можливістю бачити та ні. Адже картину відкриють і покажуть», – розповіла Валентина Позняк.

Головний захід у рамках проекту – знайомство незрячих та слабозрячих людей з живописними творами Народного художника України Юрія Камишного. До картин митця написали вірші та пісні, більшість з яких виконують незрячі люди. За допомогою музики та слів передаватимуть задум, настрій, емоції.

«Я хочу навчитися у незрячих людей бачити більше, так, як я не бачу. Мовою поезії та музики спробуємо намалювати уявну картину в душі і серці незрячих людей. Навчитися бачити душею – це головне», – прокоментував Юрій Камишний.

Мета проекту «Бачити серцем» – залучення незрячих людей до візуальних мистецьких акцій у закладах культури.

Також для учасників проекту – людей з інвалідністю по зору – будуть організовані спеціальні екскурсії музеями Полтави, Хмельницького, Луцьку та Житомира.

Джерело: zhitomir.today