Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

У Житомирі на охорону публічного порядку вийшли патрулі нацгвардійців

З серпня поряд з поліцейськими нарядами в обласному центрі порядок та безпеку громадян вартуватимуть і патрулі Нацгвардії. Таке рішення прийнято керівництвом МВС щодо всієї держави і основна його мета – попередження правопорушень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Житомирські області.

Спільний інструктаж та стройовий огляд військовослужбовців і поліцейських 2 серпня провели начальник ГУНП в області В’ячеслав Печененко та командир військової частини 3047 Олексій Мельник, які визначили обсяги та завдання для патрулів, а також механізми взаємодії із поліцією. Окрім нацгвардійців до військової частини прибули патрульні, спецпризначенці роти поліції особливого призначення ГУНП, поліцейськ охорони та Житомирського відділу поліції, які заступають на охорону правопорядку в обласному центрі.

Загалом до охорони публічного порядку та безпеки планується щодобово залучати 49 нацгвардійців у складі 13 піших нарядів та 2 автопатрулів, які працюватимуть у місцях масового відпочинку громадян, поблизу торгівельних та розважальних закладів, а також у залежності від ситуації у районах з найбільшою кількістю зареєстрованих вуличних злочинів.

Службу вони нестимуть п’ять днів на тиждень по шість годин. При ускладненні оперативної обстановки, за якою в онлайн-режимі стежитимуть за допомогою планшетів, підключених до Інформаційного порталу НПУ, час чергування може змінюватися.

Відтак нацгвардійці можуть зупиняти транспортні засоби, перевіряти документи, опитувати осіб, здійснювати поверхневу перевірку і огляд. Окрім цього мають право вимагати від громадян залишити місце або обмежити їм доступ до певної території, обмежити пересування особи, транспортного засобу та інше.

Джерело: zhitomir.today