Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

У рамках робочого візиту Дім ветерана відвідали перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та міністр у справах ветеранів Ірина Фріз (ФОТО)

Із робочим візитом до Житомира 21 червня завітала перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. Вона разом із міністром у справах ветеранів Іриною Фріз відвідала Дім ветерана, де подивилась як відбувається реабілітація військових.

«Насправді важливо, що Дім ветерана знаходиться в такому унікальному місці, де є пейзаж, річка тут дуже затишно, і такі правильні методики включаються в психологічну реабілітацію, медичну допомогу. Ми з Іриною Фріз маємо декілька завдань – побачити як працює центр для того, щоб робота по створенню таких ветеранських реабілітаційних центрів продовжувалась і в інших регіонах. Також для того, щоб розповісти, що ми зробили за ці роки для підтримки учасників бойових дій. Також ми сьогодні звітуватимемо про створення єдиного реєстру ветеранів. Наша задача, щоб цей реєстр запрацював. Дуже важливо, щоб кожен ветеран міг себе там знайти, знав що він там є і міг отримувати послуги. Ми сьогодні багато робимо, щоб прийняти найкращі досвіди Канади, Сполучених Штатів Америки, Хорватії, де працюють такі міністерства ветеранів по реабілітації, соціальній адаптації ветеранів і їх родин», – зазначила Ірина Геращенко.

Також чиновниця пообіцяла, що Верховна Рада зовсім скоро прийме закон про зміну військових звань військовослужбовців.

«Це моє зобов’язання, щоб до кінця липня ми прийняли остаточний закон про сержантські звання в другому читанні, який насправді оцей наш перелік звань військових до стандартів середньої ланки, до стандартів НАТО доводить. В минулому залишаться прапорщики. Дуже важливо, що там будуть не тільки відповідні сержантські звання як у країнах НАТО, а і їх функціонал. Цей закон унормовує також створення книги пам’яті в кожному батальйоні, кожній бригаді і виховання патріотичне наших солдатів, офіцерів саме на прикладі героїв, які були в історії тієї чи іншої бригади. Ці звання розширять можливість для сержантського складу щодо отримання тих чи інших посад, їх функціонал буде дуже чітко прописаний по навчанням з нашими західними партнерами по країнам НАТО. Армія дуже чекає цього закону», – додала Ірина Геращенко.

Джерело: zhitomir.today