Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Таємнича мова ниток: що воно таке?

Таке можливо лише в Україні: кілька стібок й вже готовий оберіг, ще декілька стібок й вже вишита файна сорочка, що несе в собі закодовану у візерунках інформацію!

Українці сторіччями дбайливо зберігають та примножують національні традиції. Однією з таких традицій є вишиванка – річ, яка для кожного значить щось особисте. Єдине, у чому сходяться думки людей, то це асоціація вишиванки з символом нашої нації, у всьому іншому – кожний вкладає у значення вишиванки те, чого бажає собі, своїм близьким та своєму народу.

Воно й не дивно, що кожен розуміє вишиванку по-своєму, адже в кожній можна простежити розмаїття аспектів життя та барв української природи, незліченну кількість візерунків, що утворюють автентичний орнамент та містять в собі силу оберега.

Однією з можливих причин того, що немає єдиного значення для вишиванки, є той факт, про який не кожен знає – унікальність, аналогів якій в світі немає. І полягає вона в тому, що українська вишивка у кожній місцевості має свій неповторний орнамент – кожне село України має свій власний авторський почерк. Ще у ХІХ ст. орнаменти та техніка вишивки були настільки індивідуальними, що лише за вишиванкою можна було визначити з якого села походить її власник або власниця.

Ще однією цікавинкою є те, що першу дитячу сорочку – так звану льолю – робили з рукавів вишиванки матері. Тож, в сучасних дівчат є можливість не лише одягати вишукані й неповторні вишиванки, але є й нагода відродити подекуди забутий, аж надто у гамірних містах, де вирує життя, ритуал і власноруч робити льолі для своїх новонароджених діточок. Це дасть можливість не лише бути модною й красиво виділятися з маси, а й поринути у традиції свого народу, повернутися на сторіччя назад до свого коріння, огорнути маля у символ здоров’я і любові, вірності і високої мудрості, щасливої долі і пам’яті багатьох поколінь, котрі упродовж його життя приноситимуть йому вдачу і оберігатимуть його.

Навіть у вбранні, не те щоб у менталітеті, українцям нема рівних. Україна – єдина і неповторна! Плекаємо її та її традиції!

Ангеліна Ніканорова