Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Сьогодні – День фармацевтичного працівника. «З кожним візитом до аптеки пацієнти очікують на дієву пораду, помічні ліки, або й добре слово…»

Професія фармацевта настільки важлива, як і лікаря, тому що фармація та медицина – це два крила одного птаха, який виконує шляхетну місію – рятує життя та зберігає здоров’я людей.

Аптека – не просто заклад, а ще й храм чистоти й здоров’я, де кваліфіковані фахівці надають якісні та професійні послуги. Саме тут кожен відвідувач отримує не лише якісні лікарські засоби та консультацію, а й психологічну реабілітацію у вигляді уваги й турботи.

Засноване свято фармацевтів було 7 вересня 1999 року.

Сьогодні у фармацевтичній галузі України працює понад 350 тисяч фармацевтів. Україна є експортером ліків, працюючи в цьому напрямку з 25 країнами світу, зокрема – Індією, Філіппінами, Китаєм, Йорданією, Латвією, Вірменією, Білоруссю, Італією, Іспанією, Грузією. Експортується з України нині близько 200 медпрепаратів.

За офіційними даними, в нашій країні функціонують близько 10 тисяч аптек, понад 5 тис. аптечних пунктів і понад 6 тисяч аптечних кіосків.

Аптечна справа була відомою ще за часів Київської Русі. Перша аптека в нашій країні була відкрита у Львові в 1270 році при храмі Іоанна Хрестителя і проіснувала до 1480 року.

До когорти фармацевтів Малина та району відноситься й Світлана Федорівна Оборська (на фото), яка працює в аптеці №1, розташованій на вулиці Грушевського в центрі міста. Свого часу жінка закінчила Житомирське медичне училище й після того ось уже 28 років пропрацювала в галузі медицини. Спочатку медсестрою у фельдшерсько-акушерському пункті с.Будо-Вороб׳їв, а після – медсестрою в дитячій консультації ММРТМО.

Сьогодні Світлана Оборська трудиться фармацевтом. Робота нелегка, відповідальна, адже з кожним візитом до аптеки пацієнти очікують на дієву пораду, помічні ліки, або й добре слово. До душі медицина жінка «прикипіла» ще зі шкільних років.

— Зараз фармацевт займає важливе місце в суспільстві, бо бере на себе обов’язки психолога, порадника, адже люди першу медичну допомогу сьогодні переважно шукають не в лікарів, а в аптеці, — розповіла жінка. – Тому доводиться уважно вислухати, дати пораду стосовно того чи іншого медпрепарату і його ефективності, а декого й до лікаря спочатку відправити, бо без призначення деякі препарати продавати не можна…

Окрім роботи пані Світлана захоплюється вишиванням, в’язанням, а ще вирощує городину, обробляючи в Морозівці 10 соток землі.

Джерело: infomalin.biz