Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Щеплення у Новограді: все, що потрібно знати батькам


bilyayivka.city


ДОСВІД

Про важливість щеплення ми чули багато разів, проте, які ж щеплення необхідні, дізнавався Novograd.city.

За 6 місяців у Новограді щепили всього 5 039 дітей, а потрібно було 14 288.

– Перевірте, чи ваша дитина має обов’язкові щеплення, потрібні для відвідування школи. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції, – нагадує очільниця МОЗу Уляна Супрун.

Чому? Бо не можна протиставляти індивідуальне право відмовитися від щеплення суспільному інтересу та безпеці інших дітей. Це рішення Верховного Суду.

Важливе нагадування: "Медичної карти дитини" (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, не треба. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу, тому цю форму МОЗ скасувало ще у березні 2018 року.

– Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини, набувати імунітет "перехворівши", коли маємо 100% забезпечення якісними та безоплатними вакцинами, – запевняє Уляна  Супрун.

Вакцини, передбачені Календарем щеплень, батьки можуть отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд.

Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначить групу для занять фізкультурою. Крім того, батьки мають оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Довідка форми № 086-1/о

"Довідку учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду" ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

У довідці для школи лікар зазначає:

  • прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
  • місце проживання дитини, телефон батьків;
  • найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
  • дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
  • висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
  • групу для занять фізичною культурою;
  • рекомендації.

Довідка форми № 063/о

У "Карті профілактичних щеплень" міститься інформація про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.

Дані з цієї довідки дозволять медпрацівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у вашої дитини.

Якщо малечу вчасно вакцинували за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень фахівці не оновлюватимуть і довідки не потрібно.

Водночас, для школи довідка про щеплення можу бути необхідна, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини. Наприклад, ви перейшли у нову школу. Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.

 

Джерело: novograd.city