Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Рятувальники звертаються до аграріїв із проханням забезпечити пожежну безпеку на полях!

Цього року жнива підготували для нас непрості випробування. У найгарячішу пору не обійшлося без втрат на полях. Зокрема, зареєстровано 3 пожежі на полях із зерновими загальною площею 8,5 гектарів. Неодноразово горіла й стерня та солома на полях. Також вогнеборці ліквідовували загоряння приватних комбайнів у Новоград-Волинському та Ємільчинському районах. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України у Житомирській області.

   «У напружений час жнив до пожежі може призвести найменша необережність із вогнем у хлібних масивах: кинутий недопалок, іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами», – розповів виконуючий обов’язки заступника начальника Управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Молодковець.

    « Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів й людських ресурсів. Ми не застраховані від випадків пожеж в цей період, але зробити все можливе, аби не допустити чи вчасно з мінімальними збитками ліквідувати загоряння – безумовно зобов’язані.»

Звертаючись до хліборобів та керівників усіх ланок, Олександр Молодковець наголосив на необхідності забезпечити суворий контроль за дотриманням  протипожежних вимог у місцях збирання, переробки та зберігання продукції нового врожаю. Забезпечити необхідними первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив необхідно організувати чергування у полях техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння.

Керівникам об’єктів до прибуття підрозділів державної пожежної охорони слід забезпечити:

  • прибуття відповідальних осіб, локалізацію місця пожежі;

  • евакуацію  із зони вогню людей та техніки;

  • надання в разі потреби невідкладної медичної допомоги;

  • організацію гасіння пристосованою технікою, первинними засобами пожежогасіння;

  • забезпечити надходження додаткових засобів пожежогасіння, організувати підвіз води до місця пожежі;

  • чергування в місцях гасіння пожежі.

      Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств та населення з проханням не використовувати відкритий вогонь та не розводити багаття у пожежонебезпечний період, заборонити спалювання стерні і поживних залишків. Не допустити пожеж у період жнив і зберегти вирощений врожай  — наш спільний обов’язок!Джерело: zhitomir.today