Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Римо-католики відзначають Свято Пресвятої Євхаристії

Із Божої служби на території костелу Святої Варвари розпочали цьогоріч прихожани католицьких церков відзначати Урочистість Пресвятого Тіла і Крові Господньої.

Одним із головних таїнств, основою літургії є Святе Причастя або Євхаристія, що із грецької перекладається, як подяка; коли тіло і кров Христа приймають під виглядом дарів хліба і вина. Як сказано в Новому Заповіті, Ісус започаткував це таїнство на Таємній Вечері. Це свято хоч відзначають щороку, проте воно, як мовиться, не в числі, вираховується, відповідно, від пасхальних днів, каже отець Рафаїл Мишковський.

Прийняття євхаристії для віруючих означає перебування із Богом. Історія свята сягає XІІ ст., коли розвіялись сумніви одного зі священиків, який мандрував до Святої Землі.

Після служби урочистою ходою вулицями Бердичева віряни йдуть до Санктуарію. Попереду діти, хлопці дзвонять у дзвоники, маленькі дівчатка у білих платтячках розсипають пелюстки під ноги, як символ любові й вдячності Богу. Час від часу (чотири рази) процесія припиняє хід біля імпровізованих вівтарів. Тут читають рядки з Євангелія і щиро моляться.

У Євхаристійній ході взяли участь сотні й навіть тисячі наших земляків, віруючих римо-католицької церкви. Кажуть, таїнство євхаристії поєднує небесне із земним і кожен віруючий, приймаючи Бога у своє життя, намагається стати кращим, досконалішим, дотримуватись усіх Божих заповідей.

Джерело: www.trkvik.tv