Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Програма бізнес-кредитів від ОДА в дії: підприємці отримали понад 1 млн грн на розвиток власної справи

На Житомирщині продовжує діяти програма підтримки бізнесу, за якою ставку НБУ підприємцям сплачує обласний бюджет. Компанії вже отримали на рахунки 1 млн 119 тис. грн і ОДА продовжує щомісячно виплачувати компенсацію.
 
Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, який приймає нові заявки від підприємств на розвиток власної справи.
 
За інформацією департаменту, упродовж січня-травня 2019 року підприємцям виплатили 388 тис. грн з обласного бюджету, у 2018 році – ще 713,4 тис. грн, у 2017 році – 18 тис. грн. Ці кошти компанії спрямовують на погашення кредиту, який взяли для модернізації та удосконалення виробництва, придбання обладнання, техніки тощо.
 
ОДА запрошує підприємців Житомирщини до активної співпраці та чекає нових заявок до обласної програми, за якою можна отримати до 400 тис. грн відшкодування за кредит.
 
У 2019 році на реалізацію програми передбачили 3 млн грн з обласного бюджету на підтримку малого та середнього підприємництва, в тому числі і агровиробників.
 
Підприємці можуть отримати відшкодування з обласного бюджету:
 
у розмірі облікової ставки НБУ – наразі 17,5%, у випадку, якщо беруть кредит до 1,5 млн грн;
 
у розмірі 400 тис. грн у разі, коли кредит становить понад 1,5 млн грн.
 
Відшкодування підприємцям, які отримали кредит на розвиток власної справи понад 1,5 млн грн, здійснюватиметься таким чином: 400 тис. грн компенсації ділитиметься на кількість місяців користування кредитом (до 36 місяців) і виплачуватиметься щомісячно.
 
Програма поширюється на всі сфери виробництва – харчові продукти, текстиль, одяг, шкіра, папір, хімречовини, гумові і пластмасові вироби, комп’ютери, автотранспортні засоби, меблі тощо. А також на агропідприємства, які вирощують сільськогосподарську продукцію – займаються вирощуванням зернових, олійних, бобових культур, овочів, цитрусових, ягід, горіхів, тваринництвом, рибальством, рибництвом тощо.
 
Банками-партнерами даної програми є: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрексімбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Кредобанк», АТ «ОТП БАНК».
 
Документи необхідно подавати до департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 206. Необхідну інформацію також можна отримати за телефонами: (0412) 47-44-37, 47-44-92 та в банках – партнерах Програми.
 
Нагадаємо, що програму підтримки бізнесу почали реалізовувати у 2017 році. Загалом 14 підприємств області долучились до програми – ставку НБУ для більшості із них щомісячно сплачує за них обласний бюджет.

Джерело: oda.zt.gov.ua