Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Про малинські криниці офіційно та в цифрах

«Не рекомендовано вживати воду з ряду громадських криниць…», — повідомляє міська рада.

З метою проведення моніторингу якості питної води децентралізованого водопостачання, спеціалістами Малинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Малинського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”, 17.07.2019, були відібрані проби питної води з частини громадських криниць м. Малина та з природних джерел і каптажів.

Відповідно результатів лабораторних досліджень ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” виявлено невідповідність питної води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічних показниках в усіх відібраних пробах – значно перевищує вміст загальних колі – форм (бактерії групи кишкової палички), а у воді джерела по вул. Захарченка, 14 виділено збудник кишкової палички.

Також у 7 пробах води виявлено невідповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно – хімічним показниках – значно перевищено вміст нітратів.

Скріншот таблиці із сайту міської ради: 

З метою недопущення ускладнення санітарно – епідеміологічної ситуації не рекомендовано вживати «сиру» воду з вказаних джерел водопостачання, а з криниць та джерел, де виявлено перевищення вмісту нітратів – не рекомендовано вживати  воду взагалі.

Нагадаємо, раніше ми попросили дати коментар начальника Малинського районного управління ГУ ДПСС у Житомирській області Віктора Гвоздецького та завідувача Малинського міжрайонного відділу «ДУ Житомирський ОЛЦ МОЗ України» Євгена Мініна.

А що ж робити, запитують читачі: «Тобто конкретно, ніхто нічого порадити не може, чи не хоче? Якщо Ви перевірили якість, то вкажіть шляхи подолання проблем. Які препарати застосувати, для прикладу. А то порятунок утопаючих … самі знаєте.»

Джерело: infomalin.biz