Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

«Помста за Донбас»: керівництво житомирських вишів розповіло про замінування навчальних закладів

У Житомирі невідомі надіслали електронного листа на пошту двох житомирських вишів та повідомили про те, що у приміщенні навчальних корпусів закладено вибухівку. За попередньою інформацією, яку вдалося отримати журналістам Житомир.Life, електронні листи надіслали з країн Прибалтики, а в тексті йшлося про «помсту за Донбас».

За словами ректора «Житомирської політехніки», такі дії можна назвати спланованою акцією зважаючи на події, які відбуваються в державі.

«Ми отримали лист про замінування навчального корпусу на електронну пошту. Відправник по IP-адресі з однієї з країн Прибалтики, чи Литва чи Латвія. Це все що ми наразі знаємо. В нас є протокол відповідно до якого ми діємо. У разі такої ситуації ми робимо оповіщення через систему і маємо всіх евакуювати у найкоротший термін. Наразі периметр перекритий правоохоронцями. Я так розумію повідомлень про замінування декілька, а вибухотехнічна лабораторія одна. Тому наразі чекаємо їх приїзду. Якщо проаналізувати ситуацію в країні з цими повідомленнями, то є міста, у яких схожих повідомлень надходить по 30-40 в день на різні адреси, торговельні центри, університети і так далі. Тому я думаю, що це якась спланована акція, адже ми вже вдруге за останній місяць ми отримуємо таке повідомлення. При чому текст листа дуже подібний: помста за Донбас і так далі», —  розповів ректор державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокімов.

Схожу позицію щодо замінування озвучили й в Агроекологічному університеті. За словами проректора ЖНАЕУ, це вже другий випадок з так званим замінуванням.

«Зараз на місці працюють вибухотехніки, слідчі та працівники СБУ. Про замінування повідомили о 8:30 на електронну пошту навчального закладу. Це така ж ситуація, яка була 2 тижні тому. Зважаючи на військові дії в країні на подібні повідомлення не реагувати просто не можна», — повідомив проректор Житомирського національного агроекологічного університету Іван Мартинчук.

Натомість у поліції вже відкрили кримінальне провадження по факту повідомлення від навчальних закладів та розпочали слідчі дії.

«На даний час ми зареєстрували повідомлення про загрозу безпеці людей і працюємо у рамках відразу розпочатого кримінального провадження, оскільки таке повідомлення вказує на реальну загрозу», —  повідомила речниця ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

Нагадаємо, 27 травня до поліції надійшли анонімні повідомлення про закладення вибухівки у приміщенні кількох навчальних закладів Житомира. Через “замінування” евакуювали всіх студентів та персонал. 

Джерело: zhitomir.life