Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Пластикові енергоефективні вікна

Напевно, не кожен замислювався над тим, що таке енергоефективні вікна. З кліматом України варто було б про це подумати кожному господарю. Ціни на енергоносії не збираються падати, а спеціалісти стверджують, що близько 30% тепла втрачається саме через вікна. Серед подібних моделей можна вибрати будь-який варіант по дизайну тут, але все ж таки треба розуміти, з чим ми маємо справу.

Що таке енергетична ефективність вікна

будь-яке тепло, що утворюється всередині приміщення, не має потрапляти на вулицю, і це цілком природно. Енергетична ефективність вікна — це його здатність утримувати тепло всередині. Ця здатність, до речі, зафіксована у Державних стандартах України та поділена на декілька класів. Загалом їх було десять, від А1 до Д2, але згодом, коли технології дозволили вимагати більше від постачальників вікон, з’явилось ще декілька класів — А+, А++. 

Аби розуміти, як саме ми втрачаємо тепло, розглянемо його шляхи через наші вікна:

 • Крізь скло проходить довгохвильове випромінювання.

 • Така складна конструкція як профіль вікна, рама має певну теплову провідність.

 • Конвекція повітря між камерами склопакету підвищує теплопровідність.

 • Зрозуміло, що до цього питання треба підходити комплексно, аби досягнути найбільших результатів.

  Як виробники вікон забезпечують енергоефективність

  Щоб збільшити опір тепловіддачі, вікно має обов’язково відповідати деяким технічним умовам. Ось деякі з них.

 • Кількість камер в склопакеті. Традиційний склопакет, найдешевший, має дві камери всередині, тобто, три скла. Навіть у цьому бюджетному варіанті втрата тепла скорочується на 40-45%. Якщо збільшити кількість камер до 4-5, ми додатково отримаємо біля 30% тепла. До того ж вікно стане значно товстіше та зменшить контакт між теплими повітряними масами всередині будинку та холодним повітрям надворі.

 • Використання всередині склопакету інертних газів (це може бути аргон, криптон або ксенон) збільшує енергетичну ефективність ще на додаткових 20 відсотків.

 • Енергозаощаджуюча плівка, яка не дає тепловим хвилям вийти з приміщення, але дозволяє їм потрапити туди та прогрівати стіни та меблі, підвищує ефективність вікна на 60%.

 • Також у разі вибору якісної фурнітури, яка б унеможливила проникнення холодного повітря в кімнату, можна повністю позбутися протягів та зробити своє житло теплим та затишним.

  Джерело: zhitomir.today