Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Один дитячий будинок сімейного типу на місяць отримає грошове забезпечення від 27 до 69 тис. грн

Вихованці дитячого будинку сімейного типу отримують соціальну допомогу, а батьки-вихователі – грошове забезпечення. Вчора Уряд збільшив грошове забезпечення для ДБСТ та прийомних родин, а саме скасував обмеження на оплату для батьків-вихователів. Раніше один ДБСТ на місяць отримував від 22 до 50 тис. грн, тепер же отримуватиме від 27 до 69 тис. грн.
 
Про те, як фінансуються ДБСТ – інформує служба у справах дітей ОДА.
 
Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням  подружжя або окремої особи, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, але не більше 10 дітей, включаючи рідних дітей батьків-вихователів.
 
Після створення ДБСТ, на його вихованців (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) щомісяця нараховується державна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
 
Цього року щомісячні виплати на дітей та грошове забезпечення для батьків-вихователів збільшили. Так, з 1 січня 2019 року така соціальна допомога становить для дітей віком до 6 років 3252 грн (1626х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4054 грн (2027х2).
 
Батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення, яке тепер визначено у розмірі 70% від соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця. Таким чином, сума, яку можуть отримати вихователі, складає 11 тис. 893 грн.
 
Наприклад, якщо сім’я взяла 5 дітей (мінімум) віком до 6 років, то разом із грошовим забезпеченням батьків на ДБСТ буде нараховано 27 тис. 642 грн (16 тис. 260 грн (3252х5) на дітей та 11 тис. 382 грн забезпечення вихователів).
 
Якщо у ДБСТ 10 дітей (максимум) віком від 6 до 18 років, тоді разом із грошовим забезпеченням батьків на ДБСТ буде нараховано майже 69 тис. грн (40 тис. 540 грн на дітей (4504х10) та 28 тис. 378 грн грошового забезпечення вихователів).
 
Крім того, ще на етапі створення ДБСТ вирішується питання забезпечення житлом. Якщо у сім’ї немає житла, яке відповідало б усім вимогам, сім’я може бути забезпечена таким житлом за рахунок державної субвенції або місцевого бюджету.
 
Якщо ви маєте бажання допомагати дітям, подарувати їм справжню родину, ви можете взяти дітей на виховання і створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Про те, як це зробити розкажуть у службі у справах дітей ОДА, (0412) 47-50-11.
 

Джерело: oda.zt.gov.ua