Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

На Замковій горі у Житомирі виявили кілька підземних приміщень: археологи викопали артефакти XVII-XVIII століть (ВІДЕО)

В історичному центрі Житомира археологи спільно з геологами виявили під сквером кілька підземних приміщень. За допомогою спеціальних приладів вдалося побачити ймовірні підземні тунелі та навіть галереї. Смае тому вирішили закласти перший шурф та дослідити чи є все таки ці приміщення.

Під час роскопок археологам вдалося знайти предмети побуту, монети та залишки посуду періоду XVII-XVIII століть. Мова йде ще й про єврейське поселення, яке було на Замковій горі до 1943 року.

«Після гео-радарних досліджень фахівці виявили залишки підземних споруд. Після цього ми вирішили відкрити їх як туристичні об’єкти, але перед тим дослідити стан. Саме тому фахівці закладають шурф, щоб перевірити чи вони будуть придатні для туристичного показу. Тут навіть є підземні приміщення 10Х10 метрів, але є й менші.Якщо залишилися фундаменти будівель, тут можна буде зробити археологічний музей просто неба», — розповіла представниця управління культури та туризму Житомирської ОДА Неоніла Кучеренко.

За словами житомирського археолога, у радянські часи інженери навіть склали схему підземних тунелів, які були до будівництва будинку Правосуддя.

«За схемами 50-х років, коли будувалося приміщення компартії (нинішній будинок Правосуддя), інженером Буравльовим була складена схема підземних ходів, переходів і різноманітних приміщень. Якраз на цій лінії, у напрямку костелу, було 2 підземних галереї. Георадар зафіксував 2 аномалії, можливо нам вдасться проникнути в якесь підземне приміщення, а там уже буде видно що це таке. У XVIII-XIX  столітті тут знаходився єврейський квартал. Ймовірно, тут стояв будинок і можливо з його підвалу йшов підземний хід. Наразі видно лише шар будівельного сміття. Зокрема, цегла, яку ми бачимо, характерна для того періоду. Під час 2 світової війни, у 1943 році, тут було все знищено», — розповів Олександр Тарабукін.

Нагадаємо, особливістю Житомира, про яку знають навіть іноземці та про яку ходить багато легенд і розповідей серед місцевих жителів, є так звані житомирські підземелля.

Джерело: zhitomir.life