Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Малинські хроніки: «В годину ночі сторож Малинського лікаря почувши дим, почав обдивлятись подвір’я…»

Ми писали раніше в «Малинських хроніках» про відкриття наприкінці 1906 року нової земської лікарні.

Та виявляється, лікарня була принадною для злодіїв, які намагалися ще й намагалися її підпалити

Ось що пише газета «Рада» в одному із серпневих номерів 1910 року:

«У Малині.
В годину ночі 8 іюля сторож Малинського лікаря почувши дим, почав обдивлятись подвір’я і дійшовши до головного корпуса лікарні, де й побачив, що дим виходить з корпуса. Виявилось, що в одній світлиці горів ящик вати. Вже затлілась підлога, полопались шибки в вікні, краска на дверях і меблях полущилась, стояв великий дим і жар; ще кілька хвилин і світлиця спалахнула-б враз. Пожежу потушено власними засобами. Коли на другий день обдивились уважно, то виявилась пропажа Лікаревого вбрання.
Таким чином виникла гадка, що злодій, укравши убрання, хотів ще спалити лікарню, для чого і підпалив вату, замкнув світлицю і запалив також в присінку і підлогу. В цій і справі робиться слідство. Це вже другий підпал лікарської будівлі.
Варто було-б мать сторожа, бо той сторож, що викрив пожежу, служить на кошт лікаря і завжди пробуває на другому дворі.»

Нагадаємо, дільнична земська лікарня у 1912 році зареєструвала 10 тис. відвідувань, тут було 15 місць для стаціонарного лікування хворих. У 1914 році в Малині працювали три лікарі – О.Л.Докторович, Є.О.Радомський та М.О.Шендзиковський.

Джерело: infomalin.biz