Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Майстри спорту Малинщини: боротьба вільна — Катерина Машкевич

Машкевич Катерина Едуардівна

Майстер спорту України з боротьби вільної (2012 – наказ Мінмолодьспорту №3015 від 11.07.2012 р.), член збірної команди України.

Чемпіонка світу 2019 року з пляжної боротьби (м.Загреб, Хорватія), бронзова призерка чемпіонату світу 2013 року серед кадетів (м.Зренжанін, Сербія), чемпіонка Європи 2012 серед дівчат (м.Катовіце, Польща), чемпіонка України серед дівчат (2012) та юніорок (2016).

Народилася 30 жовтня 1996 року в Малині Житомирської області.

Навчалася у Малинській ЗОШ № 6 (вчитель фізкультури Колесник Микола Миколайович).

Вільною боротьбою розпочала займатися з 2004 року в Малинській ДЮСШ (тренер – Ткачук Олександр Миколайович). До спортивному залу Малинської ДЮСШ Катю привів батько Едуард Анатолійович.

Перший великий успіх прийшов до Катерини наприкінці червня 2010 року, коли в Скадовську Херсонської області відбулася першість України серед юнаків та дівчат із вільної боротьби під гаслом «Хто, ти, майбутній олімпієць?». Вона святкувала перемогу в особистому заліку у своїй ваговій категорії.

Норматив «кандидата у майстри спорту України» Катя виконала в 2011 році на змаганнях VІ-х літніх юнацьких спортивних ігор України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, де вона зайняла 2 місце у ваговій категорії 43 кг. (17-20.05.2011 р., м.Біла Церква).

У Львові відбувся Чемпіонат України 2011 року з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 1996-1997 років народження. У ваговій категорії 48 кілограмів Катерина виходила на килим чотири рази. У першому поєдинку здолала свою ровесницю із Полтави, а другому – з Івано-Франківська, втретє на лопатки поклала борчиню із Донецька. У фінальному двобою юна малинчанка зійшлась із господаркою змагань і впевнено здобула золоту медаль чемпіонату.

Вдалим для спортсменки став 2012 рік.

З 11 по 14 червня в Івано-Франківську пройшов Чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, в якому взяла участь команда Житомирської області, в складі якої були і малинські спортсменки. Чемпіонкою України з вільної боротьби у ваговій категорії 46 кілограм серед дівчат стала Катерина Машкевич, тим самим виконала норматив «Майстра спорту України».

Ця перемога надала Каті право в складі збірної команди України представляти нашу країну на чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед кадетів, що відбувся з 17 по 21 липня 2012 року в місті Катовіце (Польша), і на який прибули юні спортсмени із 36 країн Європи. У ваговій категорії до 46 кг за золоту медаль боролися 13 спортсменок, серед яких була і вихованка тренера Олександра Ткачука Катерина Машкевич. До фінального двобою Катя у нелегких поєдинках поклала на лопатки своїх ровесниць із Туреччини, Фінляндії та Угорщини. У фінальному поєдинку вона зійшлася із росіянкою Анастасією Степановою, яку після невеликого напруження здолала, виборовши золоту медаль чемпіонату Європи. Тоді вона навчалася в десятому класі Малинської ЗОШ №6.

В наступному, 2013 році, Катя стала учасницею чемпіонату світу з вільної боротьби серед кадетів-жінок, який проходив у сербському місті Зренянін 22-25 серпня.

Катя у поєдинку за третє місце у ваговій категорії 49 кг впевнено поклала на лопатки мексиканку Даніелу Лопез.

2014. На чемпіонаті України з вільної боротьби, що проходив з 1 по 4 липня 2014 року в Броварах Київської області, взяли участь близько 300 борців-вільників із 26 регіонів України. Катерина стала бронзовим призером цих змагань.

Третьою також була вона і наступного, 2015 року, на чемпіонаті України з вільної боротьби серед спортсменів до 23 років (м.Бровари Київської області).

Вихованка Малинської ДЮСШ Катерина Машкевич здобула перемогу у ваговій категорії до 51 кг на чемпіонаті України 2016 року з вільної боротьби серед юніорів та юніорок, який проходив з 19 по 22 квітня в м.Біла Церква. Катерина здолала у фіналі представницю Львівщини Демко Христину із рахунком 17:8.

Трохи пізніше, на дорослому (жінки) чемпіонаті України, що відбувся 12 травня в м.Хмельницький, у ваговій категорії до 53 кг Машкевич здобула бронзову медаль.

З 23 по 26 червня 2016 року у м.Бухарест (Румунія) пройшов чемпіонат Європи з вільної боротьби серед юніорів та юніорок. Катя зайняла 5 місце у ваговій категорії до 51 кг. В боротьбі за 3 місце вона програла росіянці Луїзі Сулеймановій з рахунком 11 : 12.

В 2018 році чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок віком до 23 років відбувся у Полтаві. Катерина виступала в складі команди Житомирської області та у своїй ваговій категорії піднялася на другу сходинку п’єдесталу.

Джерело: infomalin.biz