Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Керівників комунальних установ Житомирщини навчали впроваджувати енергомоніторинг

Як користуватися автоматизованою системою енергомоніторингу (ASEM), коли вносити показники лічильників і для чого проводити енергетичний менеджмент – навчали керівників комунальних установ Житомирщини.
 
Сьогодні, 6 серпня, головний спеціаліст відділу енергетичного менеджменту Житомирської ОДА Микола Шумський разом з енергоаудитором Дмитром Прокопенком розповіли про систему енергомоніторингу ASEM.

«Закон про енергетичну ефективність будівель, який наразі діє в Україні, зобов’язує нас впроваджувати енергетичний менеджмент в бюджетних установах, моніторити, як витрачаються енергоресурси, і дивитися, що потрібно покращити, аби будівля була енергоефективною. До 2020 року усі бюджетні установи за результатами енергомоніторингів мають отримати сертифікат, яким визначається рівень енергоефективності будівлі. І лише за наявності такого сертифікату у бюджетних установах можна буде проводити утеплення, заміну вікон тощо», – зазначив Микола Шумський.

За його словами, цьогоріч в 11 бюджетних установах області вже провели енергоаудит.
 
Дмитро Прокопенко у формі презентації представив автоматизовану систему енергомоніторингу ASEM, детально показав, як проходить реєстрація та як користуватися системою.
 
Найближчим часом керівники установ мають зареєструватися у системі та щоденно, крім вихідних, вносити туди показники лічильників, обсяги використання твердого палива, температуру приміщення тощо.
 
Довідково:
 
Автоматизована система енергомоніторингу являю собою комплекс програмного та технічного забезпечення для дистанційного обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів. ASEM є багаторівневою, ієрархічною та забезпечує автоматизований облік енергоресурсів на основі даних, отриманих безпосередньо від вузлів обліку тепла, електричної енергії, холодної води, а також збір інформації про аварійні сигнали та температуру повітря всередині приміщень.
 
Основним завданням створення АСЕМ є вирішення на основі точної та оперативно отримуваної інформації питань контролю, підвищення ефективності споживання та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.
 

Джерело: oda.zt.gov.ua