Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Гроші взамін на прізвище: по Коростенському округу намагаються зареєструвати кандидатів-«двійників» нардепа Пашинського

У Житомирській області зафіксовано спробу незаконної реєстрації кандидатів в народні депутати по Коростенському одномандатному виборчому округу, які мають тотожні анкетні дані з чинним депутатом Верховної Ради України Сергієм Пашинським, який також балотується по ОВК №64.

Про це 24 червня на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат ВРУ Сергій Пашинський.

«Мені стало відомо, що представники місцевої мафії, яка роками грабує коростенський виборчий округ – арешонкови, петренки, рибінські – намагаються незаконно зареєструвати кандидатами в народні депутати людей з однаковим зі мною прізвищем. Я звернувся до правоохоронних органів і закликаю Національну поліцію та прокуратуру невідкладно провести слідчі дії і показати суспільству, як мафія спотворює волевиявлення», – написав Сергій Пашинський.

Також у своєму дописі нардеп звернувся до тих, кого намагаються вплутати у передвиборчі політичні технології та закликав їх не брати у цьому участі.

«Також звертаюся до своїх однофамільців, – я розумію, що ці бандити користуються вашим тяжким матеріальним становищем, і зі свого боку гарантую захист і підтримку, якщо ви відмовитеся брати участь у цьому злочині», – додав парламентар.

Разом з тим 24 червня прес-служба ГУНП в Житомирській області повідомила про те, що поліцією розпочато кримінальне провадження за ознаками підкупу виборців. Мова йде про спробу підібрати і зареєструвати кандидатами у нардепи осіб з однаковими анкетними даними, взамін на грошову винагороду.

«22 червня до Головного управління Нацполіції в області надійшло два повідомлення про спроби за грошову винагороду підібрати та зареєструвати  кандидатами у народні депутати двох осіб з тотожними анкетними даними до уже зареєстрованого по одному з округів Житомирщини кандидата. Цього ж дня слідчі розпочали кримінальні провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років», – повідомила прес-служба Нацполіції.

Джерело: zhitomir.life