Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Документи Михайла Косача та розповіді про Лесю Українку: візит Лариси Мірошниченко у Новоград

26 липня у Новоград приїхала кандидатка філологічних наук, найвідоміша в Україні столична лесезнавиця Лариса Мірошниченко.

У музеї родини Косачів вона представила відвідувачам найцінніші документи Михайла Косача, знайдені під час роботи в архівах.

– Я по крихті збирала їх 10 років, але крихт так багато. Занурилася у дивовижний світ фізики, тому що хотіла розповісти про найстаршого сина Драгоманових-Косачів як про відомого вченого, – сказала довгоочікувана гостя.

Свій візит присвятила 150-річчю від дня народження Михайла Косача. Найстарший син у видатній мистецькій родині, улюблений брат геніальної Лесі Українки, Михайло Косач прожив 34 роки.

За 4 роки до смерті він мріяв про повернення у Новоград-Волинський, де почував себе звягельським хлопчам. Письменник і перекладач, фізик, дослідник і викладач Дерптського, потім Харківського університету, метеоролог, винахідник, етнограф і любитель фотографії не зажив світової слави та не повернувся додому.

 

Завдяки Ларисі Мірошниченко його маловідомі прозу, переклади, записи кобзарських дум, неопубліковані листи, а також розгорнуту біографію можна знайти у місцевих бібліотеках у зручному виданні "Михайло Косач". Городяни мали змогу поспілкуватися з дослідницею життя Драгоманових-Косачів.

Завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Римська для цього зібрала найактивніших та найвідоміших жінок громади. У музеї відбулась літературно-музична зустріч "Жіночий портрет за творами Лесі Українки".

 

Гості цього музею із захопленням слухали не лише Ларису Мірошниченко, а й виступ Ірини Щукіної, завідувачки київського музею Лесі Українки.

 

Джерело: novograd.city