Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Цьогоріч власники сонячних станцій отримали понад 2,7 млн грн компенсації з облбюджету

З початку року 22 власники сонячних станцій, які подали заявки на отримання відшкодування, вже отримали на рахунки 1 млн 64 тис. грн. Ще 34 жителям Житомирщини невдовзі на рахунки надійде 1 млн 685 тис. грн компенсації з обласного бюджету.
 
Про це повідомили у департаменті регіонального розвитку ОДА.
 
Жителі Житомирщини щороку все активніше переходять на сонячну енергетику і наразі в області вже працює 310 сонячних електростанцій.
 
Саме задля стимулювання жителів області та переходу на альтернативні джерела енергії була створена програма підтримки, за якою власники сонячних електростанцій можуть отримати відшкодування за встановлене обладнання.
 
Загалом програмою вже скористалися 134 жителі Житомирщини, які отримали понад 6 млн грн компенсації. Ще близько 100 заявок на відшкодування знаходиться на розгляді у департаменті.
 
Кожен, хто встановлює сонячну електростанцію, може отримати компенсацію із обласного бюджету, – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис грн.
 
Для того, щоб отримати кошти на встановлення сонячних батарей та електростанцій за власні кошти, необхідно:
 

  • Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
  • Придбати і змонтувати обладнання сонячної електростанції.
  • Укласти договір з обленерго.
  • Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну), довідку з обленерго про підключення, паспорт і податковий код.
  • Отримати через 14-21 днів компенсацію на особистий банківський рахунок.

 
Для отримання компенсації при встановленні сонячної станції за кредитні кошти:
 

  • Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
  • Відвідати державний банк і оформити кредит.
  • Купити і змонтувати обладнання.
  • Укласти договір з обленерго.

 
Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну) довідку про підключення з обленерго, паспорт і податковий код.
 
Почекати позитивного рішення комісії, після чого на кредитний рахунок надійде компенсація від тіла кредиту.
 
Компенсуються витрати на наступний перелік обладнання: сонячні панелі, контролери заряду, АКБ, інвертори, системи кріплень до даху, конектори і кабель, електрощит для приєднання панелей до інвертора, прилади обліку, захисне і комутаційне обладнання.
 
Сонячні електростанції дозволяють забезпечувати будинок електроенергією, а залишок продавати за «зеленим» тарифом, який на сьогодні складає 18 євроцентів за кВт/год (близько 5,5 грн).
 
За довідками звертайтеся за телефонами: (0412) 47-46-44, 47-46-42.
 
Як встановити, отримати компенсацію з обласного бюджету та стати енергонезалежним – читайте ТУТ.

Джерело: oda.zt.gov.ua