Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Чорний серпень: в Будинку офіцерів вручили ікони пам’яті загиблим


ПОДІЇ

5 років в країні триває війна. 5 років гинуть солдати. Ми мусимо пам’ятати кожного. 

Саме з цією місією вже четвертий рік поспіль до Новограда приїздять керівники проєкту "Ікона пам’яті загиблим за Незалежність України".

Цілий рік вони невтомно працюють, створюють ікони, аби приїхати та вручити їх рідним загиблих бійців. Олександра Стакан – керівник проєкту, його учасники: Ольга Ігнатова, Марина Кирилова, Тетяна Антоненко, Алла Отруба, Артем Хасанов, Костянтин Штріккер приїздять саме в середині серпня, адже саме в цю пору п'ять років тому тривали страшні бої за Степанівку, де полягло занадто багато наших земляків.

Автором цієї ідеї стала відомий італійський скульптор, українка за походженням Олена Карамушка.

Волонтерка Ірина Мінєєва у Facebook написала: "Насправді, серпень страшний у нашій пам'яті. Це коли пам'ятаєш усіх, хто не повернувся додому до серпня 2014 і після чорної Степанівки, хто ще досі в сухому списку "без вісті", а вдома їх рідні щодня ховають і воскрешають подумки, бо може живий? Це страшний місяць, не дивлячись на літо, сонце, відпустки. Це коли "всі втомилися від війни", а ми вперто йдемо вперед. Це коли ми розуміємо, що життя триває, а стрічка забита портретами молодих, красивих "нагороджених посмертно".

Серпень – це коли волонтери між собою, не зговорюючись, згадують ті чорні дні п'ятирічної (вже!) давнини, а ніякі інші справи не дають того забути…
Страшні для нас усіх такі чудові поля соняшників і дикого маку
Пам'ятаємо…Згадайте їх, вони віддали своє життя за вас".

 

Цьогоріч барельєфи отримали родини Олександра Борисенка, Дмитра Козачонка, Дмитра Оверчука, Ярослава Куришка, Олександра Юхимчука, Василя Карпенка, Сергія Тимощука, Сергія Колесніченка, Михайла Шаблі, Івана Тимощука,  Тараса Ляшука, Олександра Суліцького, Сергія Пешка, Юрія Кочука,  Сергія Малого та Євгена Волосевича.

У залі окрім рідних загиблих були також друзі та просто не байдужі громадяни, які вирішили підтримати своєю присутністю рідних та вшанувати пам’ять полеглих. Піснею "Білі лебеді" у виконанні Христини Панасюк та словами Ірини Мінєєвої розпочався захід.

Ірина у своєму виступі розповіла:

– Поки жива пам'ять про наших хлопців вони живуть в наших серцях. Пам'ятати та нести цю пам'ять через життя — наш обов'язок! Аби допомогти рідним розділити їх біль, вшанувати полеглих за нас саме тому цей проєкт був розпочатий саме тому він існує.

Ікони освятили священнослужителі 30 бригади, після чого родичам загиблих вручили барельєфи.

– Ви мусите пам'ятати кожного, вони віддали за нас своє життя. Віднині всі вони янголи у небесах які оберігатимуть й надалі усіх нас! Дякую вам за чудових синів від імені всієї української діаспори в Італії! Прийміть від нас ці ікони! – звернулась в листі до присутніх Олена Карамушка.

Щоб допомогти існувати проєкту далі, ви можете пожертвувати кошти на карту для допомоги Приватбанк: 4149 4991 2764 0546 Артющенко Олександра.

 

Джерело: novograd.city