Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Безоплатна правова допомога в Новограді: що це таке і куди звертатися

1 липня відсвяткували 4 роки від дня створення працівники Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Керівник установи розповів Novograd City що вони роблять та чого досягли за час існування.

Що таке безоплатна вторинна правова допомога?

Спочатку розберемось, що означає безоплатна правова допомога. Це значить, що ви маєте право допомогу у всіх юридичних питаннях, що сплачує держава. Таким чином, безоплатну первинну правову допомогу дають органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, спеціалізовані установи та місцеві центри усім громадянам України, які перебувають під юрисдикцією.

А вторинна правова допомога – це захист, представництво інтересів осіб в судах, державних органах, органах місцевого самоврядування, а також це складання процесуальних документів.

Про те, хто може скористатись безоплатною правовою допомогою читайте тут.

Що відомо про новоградський центр та які послуги там можні отримати?

Загалом система координаційно-регіонального центру почала працювати ще з 2013 року, а от Новоград-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – діє з 2015.

За словами директора центру Петра Пелешка, працівники складають разом з клієнтами звернення та запити, радять з чого почати судову справу, консультують щодо норм чинного законодавства.

За 4 роки до центру звернулись 7112 клієнтів, працівники проконсультували 4114 людей з правових питань, а також 2998 осіб отримали  вторинну правову допомогу. Тільки за 2018 рік  виграно у суді 97 справ із 284, а 23 ще в процесі.

– До нас звертаються з проблемами кредитів, розлучення, виплати та розміру аліментів, спадщини та земельних спорів, пенсійного забезпечення та соціальних виплат. Якщо комусь відмовили у субсидії в усній формі, ми відновимо справедливість, – розповідає Петро Пелешок.

Центр підписує договори тільки з кваліфікованими адвокатами, нині їх 20, тому клієнти можуть бути впевнені у вчасно виконаній роботі.  

 

Новоград-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги має у своєму підпорядкуванні ще 4 відділи бюро правової допомоги: Баранівське, Ємільчинське, Пулинське та Олевське.

– За свою практику, – зазначає заступниця начальника відділу організації  надання БВПД та роботи з її надавачами місцевого центру Юлія Парійчук, – ми маємо справи з домашнім насильством. Ось не так давно допомогли сім'ї врятуватись від тирана – суд заборонив чоловіку наближатись до жінки та дітей. А ще люди дивуються, що наші послуги повністю безкоштовні, деякі навіть двічі перепитують, чи не потрібно доплатити.

Працівники розповідають, що до них, задля консультації, звертаються й неповнолітні, зокрема у питаннях про реєстрацію шлюбів та виплати аліментів батьками.

Якщо ви чи ваші рідні не згідні з рішенням суду, не знають з чого почати справу або як написати запит у владні структури – звертайтесь за адресою: Новоград-Волинський, вулиця Івана Франка, 31А.

 

Джерело: novograd.city