Новини Житомира, Бердичіва, Коростеня, Новоград-Волинського та Малина || Новости Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волынского и Малина

Акція “Літо з книгою”: що це і де проходить


МІСТО

У Новограді-Волинському прижилася щорічна всеукраїнська акція "Літо з книгою".

Як вона проходить у центральній дитячій бібліотеці для Novograd.city розповіла  завідувачка Людмила Писаренко:

– Не всі мами знають, що бібліотеки влітку працюють ще напруженіше, ніж у процесі навчального року. Під час літніх канікул під час акції ми випробовуємо різні методи та прийоми і вивчаємо, що дітям  до вподоби.

Також, щоб привернути увагу до бібліотек і прищепити любов до читання, у бібліотеці проводять презентації книжкових новинок, організовують тематичні виставки, конкурси, дозвілля на вулиці.

– Ми використовуємо усі засоби: голосне читання, казкові ревю, книжкові пікніки, вікторини, інсценування, огляди періодичних видань для дітей. Пропонуємо навіть дивитися "добрі" мультфільми  в інтернеті, допомагаємо маленьким відвідувачам їх знайти, – говорить Писаренко.

Завідувачка зазначила, що зараз працюють над ідеєю бібліопосиденьок з мамами малюків: коли давати в руки першу книгу, яку краще, чи допомагають аудіокниги. На зустріч планують запросити батьків наших найактивніших читачів, яких називають "Капітани книжкових морів".

– Розраховуємо, що родичі дошкільнят Алевтини  і Артема Буйвал, Яни  Гапонюк  та Максима Пелешка поділяться досвідом, адже навчити дитину читати у ранньому віці справа нелегка, – каже жінка. – Наше літнє гасло "тікай від спеки до бібліотеки" незабаром стане неактуальним. Тому ми виставили  усі енциклопедії, щоб діти перед школою освіжили свої знання.

Також у бібліотеці є чудові книги, в яких герої Котик чи Хмаринка доступно  розповідають про Сонячну систему, пори року, колообіг води у природі, печери, пустелі, райдугу, айсберги. Є дитячі енциклопедії з історії, географії, природничих наук.

До слова, дитячу бібліотеку №2 створили 1953 року. Спочатку вона була розташована на вулиці Леніна, 5. Із 1966 року бібліотека перемістилась на Карла Маркса, 4. Нині це центральна дитяча бібліотека на Соборності, 2.

Вона носить ім’я Олени Пчілки. Перша бібліотека для дітей з’явилася в місті у  1946 році. В країні була розруха, йшла повоєнна відбудова,  тому книжковий фонд тоді становив 703 книги. Зараз у центральній дитячій бібліотеці  майже 42  тисячі книг.

 

Джерело: novograd.city